Fintech

Fintech uwalnia cyfrowy potencjał Krugerrandów

Bardzo interesująca ciekawostka dla osób, które inwestują w fizyczne złoto. Najnowsze rozwiązanie fintech zaczyna działać w Republidze Południowej Afryki, ale bardzo szybko może znaleźć zastosowanie w innych krajach. Firma Trygold zaczyna digitaliować fizyczne aktywa w formie popularnych, złotych Krugerrandów.

Krugerrand w wersji cyfrowej

Firma South African Fintech Trygold pozwala właścicielom Krugerrandów na przesłąnie oraz zdigitalizowanie złotych monet bulionowych. Klient otrzymuje certyfikat własności, a następnie będzie mógł oszczędzać, wydawać albo pożyczać według własnego uznania za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub karty debetowej Mastercard.Przechowywanie oraz ubezpieczenie monet przez Troygold będzie bezpłatnie. Szacuje się, że mieszkańcy RPA posiadają aktualnie 300 miliardów randów (waluta RPA) w monetach Krugerrand.

Przechowywanie monet bulionowych w formie cyfrowej

Zaletą rozwiązania firmy Trygold jest całodobowa płynność posiadanych zasobów złota. Wszystko to możliwe dzięki aplikacji mobilnej. Korzystając z nowego rozwiązania posiadacze złotych monet zapewniają bezpieczeństwo swoich oszczędnościom – najczęście Krugerrandy są przetrzymywane w domowych sejfach lub szufladach. W usłudze fizyczne złoto jest denominowane w randach na karcie Trygold Mastercard, która jest połączona z kontem czekowym w Access Bank.

Posiadacze takich kont mogą uzyskiwać natychmiastowy dostęp do gotówki dzięki pożyczce o wartości 75% ich zasobów złota. Konto w Trygold jest bezpłatne, ale istnieją standardowe opłaty transakcyjne. 

Przyszłość Trygold

Aktualnie usługa jest dostępna tylko w Republice Południowej Afryki, ale firma planuje ekspansję międzynarodową, co ma zostać umożliwione przez wsparcie współinwestora Crossfin Ventures. W dobie rosnącej inflacji inwestycje w złoto zyskują coraz większą popularność, a więc Trygold może cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Źródło: venureburn.com