Sztuczna inteligencja

Klub piłkarski FC Dallas korzysta ze sztucznej inteligencji

Klub występujący w amerykańskiej lidze piłki nożnej Major League Soccer pozyskał nowego partnera, firmę mavQ. Współpraca jest o tyle ciekawa, że nie opiera się wyłącznie na finansowym wspieraniu drużyny. MavQ to firma zajmująca się sztuczną inteligencją, którą klub z Dallas zacznie wykorzystywać na swoje potrzeby

Sztuczna inteligencja od mavQ wspiera piłkę nożną

Firma mavQ swoimi technologiami AI pomaga organizacjom wykorzystywać dane, które poddawane są dogłębnym analiom. Sztuczna inteligencja potrafi zidentyfikować oraz przewidzieć trendy, co ostatecznie będzie wspierać świadome decyzje biznesowe. 

Technologie mavQ zostaną wykorzystane w klubie FC Dallas na różne sposoby – od działań front office, poprzez rozwój akademii piłkarskiej, aż do wspierania pierwszej drużyny. Współpraca ma się przełożyć na odkrycie przez klub licznych spostrzeżeń i umożliwić podejmowanie bardziej świadomych decyzji strategicznych, np. w kwestiach marketingowych.

FC Dallas szuka talentów ze wsparciem AI

Niezwykle ciekawym wątkiem jest kwestia rozwoju piłkarzy przy wsparciu sztucznej inteligencji. W aktualnych bazach FC Dallas znajduje się 4000 młodych lokalnych piłkarzy oraz 1500 zawodników spoza jego okręgu. Technolgia mavQ pomoże przechowywać oraz organizować dane pomiarowe młodych talentów, a następnie wyciągać wnioski, które zostaną wykorzystane w scoutingu oraz w ulepszaniu planów rozwojowych piłkarzy.

Aby wspomóc pracę akademii piłkarskiej trenerzy młodzieży będą mogli oceniać postępy młodych sportowców na podstawie fizycznych danych pomiarowych: wzrostu, wagi, mocy, prędkości liniowej czy techniki dryblingu. Dzięki sztab szkoleniowy będzie w stanie zoptymalizować reżim treningowy poszczególnych zawodników.

Źródło: fcdallas.com