Cyberbezpieczeństwo

Google kupuje firmę z branży cyberbezpieczeństwa

Internetowy potentat poinformował o nowej inwestycji. Google postanowił kupić firmę Mandiant, która działa w branży cyberbezpieczeństwa. Kwota wykupu wyniosła 5,4 miliarda dolarów.

Google wykupiło firmę Mandiant

Google postanowił sięgnąć głęboko do kieszeni, ponieważ wydana kwota to największe przejęcie w historii giganta technologicznego. Wykupienie Madiant ma pomóc firmom w lepszym radzeniu sobie z cyberbezpieczeństwem i wzmocnić ich biznesy, które działają w Google Cloud.

Dzięki inwestycji Google Cloud ma zyskać atrakcyjność i wspomóc wyścig z usługami Microsoft oraz Amazon. Ta pierwsza firma również wykazywała zainteresowanie przejęciem Mandiant.

Co potrafią technologie Mandiant?

Rozwiązania firmy koncentrują się na analizie zagrożeń, reagowaniu na incydenty oraz testowaniu cyberbezpieczeństwa. Firma może pochwalić się odkryciem hackowania Solar Winds – poważne naruszenie, które dotknęło wiele agencji federalnych oraz prywatnych firm.

Mandiant został wprowadzony na rynek w 2004 roku i został kupiony przez FireEye w 2013 roku. Został wydzielony jako niezależna firma po tym, jak FireEye sprzedał swoją działalność produktową w zeszłym roku za 1,2 miliarda dolarów.

Dobry czas dla cybersecurity

Moment, w którym Google postanowiło wykupić Mandiant jest idealny. Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wzrosły obawy o cyberbezpieczeństwo. Rządy oraz wielkie firmy obserwują działania grupy Anonymus oraz pojawiły się ostrzeżenia ze strony amerykańskich urzędników, który ostrzegają firmy i samorządy przed zagrożeniami ze strony rosyjskich hakerów.

Źródło: CNN